خانه  »  تعمیر فن کویل   »   تعمیر موتور فن کویل

تعمیر موتور فن کویل

تعمیر موتور فن کویل

به اشتراک گذاری
برای اطلاع از موجودی و قیمت تماس حاصل فرمایید

نظری ثبت نشده است !

تعمیر موتور فن کویل در مرحله اول تشخیص قدرت موتور فن کویل می باشد . اینکه بعضی از موتورهای فن کویل از چه برند و مارکی هستند و یا اینکه عملکرد مکانیکی موتور فن کویل به چه صورت است.

انواع موتور فن کویل وجود دارد بر روی فن کویل ها که بسیاری از آنها ایرانی و چینی و تایلندی هستند. موتور فن کویل های قدیمی تر از نوع ایتالیایی و آمریکایی و ژاپنی می باشند.

شناسایی قطعات یدکی تعمیر موتور فن کویل

بعد از شناسایی موتور فن کویل تعمیر کار باید با برند موتور فن کویل آشنا باشد تا بداند که آیا قطعات یدکی موتور فن کویل مورد نظر در کشور موجود است یا خیر . برای مثال موتور فن کویل فاسکو آمریکایی این موتور فن کویل بسیار قدیمی و گاها طول عمر آنها به 40 سال نیز می رسد . در بسیاری از موارد این موتور فن کویل بعد از این مدت طولانی کارکرد هیچ آسیبی به سیمپیچ موتور فن کویل نرسیده و موتور فن کویل کاملا سالم می باشد. ولی از لحاظ مکانیکی به علت سرویس نکردن دچار خرابی شده است. حالا این خرابی موتور فن کویل در مرحله اول میتوان فقط از بوش فن کویل باشد . در مواقعی که به بوش فن کویل روغن لازم نرسد این بوش خشک می شود. و یا به شافت قفل میشود که دیگر حرکت نمیکند و یا اینکه باعث خوردگی شافت میشود.

در این صورت فن کویل شروع به صدادادن میکند. در موتورهای فن کویل سایز بندی شافت از نظر قطر و زول بسیار متنوع می باشد و برای تعویض بوش موتور فن کویل حتما باید قطر شافت فن کویل به دقت اندازه گیری کرد تا بوش مناسب همین سایز استفاده شود. موتورهای فن کویل قدیمی آمریکایی دارای شافت با قطر 11 هستند که برای تعویض بوش آنها راه بسیار سختی وجود دارد. این بوش ها غالبا در بازار ایران پیدا نمیشود و تنها شرکت ما است که این بوش های فن کویل را موجود دارد. بعد از موجود شدن بوش موتور فکویل باید فطعات نگهدارنده آن را نیز تامین کرد مانند واشر و فنر نگهداره آن زیرا این واشر های اگر تعویض نگرددن همخانی با بوش جدید نخواهند داشت و تعمیر موتور فن کویل به نتیجه نمیرسد.