تعمیر فن کویل زمینی و سقفی

تعمیر فن کویل زمینی و ( سرویس فن کویل )

تعمیر فن کویل سقفی و ( سرویس فن کویل)

تعمیر دینام فن کویل

تعمیر فن کویل کانالی

امروزه استفاده از تجهیزاتی که هم بتوانند در سرمایش ساختمان و هم گرمایش آن نقش ایفا نمایند ، توجه مردم را به خود جلب نموده است .یکی از این موراد استفاده از فن کویل است.

مهندسین تاسیسات شرکت ایران تهویه با داشتن اطلاعات لازم از تمامی برند های فن کویل آماده خدمت رسانی می باشند . تعمیر فن کویل یک تخصص خاص می باشد که در صورت نداشتن اطلاعات ضررهای بسیاری به لوله کشی ساختمان و قطعات فن کویل ایجاد می نماید . با تماس به ما در اولین فرصت اعزام نیروی متخصص به مکان شما صورت خواهد گرفت و شروع فعالیت تعمیر و سرویس فن کویل آغاز خواهد شد. در صورت درخواست متخصص بابت قطعات ما بهترین قطعات را در اولین فرصت برای متخصص ارسال خواهیم کرد. تمامی قطعات ما دارای بالاترین کیفیت و گارانتی محصول می باشد.

 

فن کویل دستگاهی است که از کویل یا لوله های سرد ،گرم و یک فن و موتور به انضمام دریچه تشکیل شده است که در مجتمع های مسکونی ، ادارات ، بیمارستان ها ، مجتمع های تجاری و … مورد استفاده قرار میگیرند.
فن کویل ها مانند کولر ، به کانال متصل نمیشوند در کابین های ایستاده ، درون دیوارها ، یا سقف های کاذب جایگذاری میشوند.بطور معمول فن کویل ها هوا را بشکل مستقیم جابجا میکنند .اما در اندک مواردی ممکن است به کانال های کوتاهی متصل گردند.

تعمیر فن کویل

تعمیر فن کویل

نحوه عملکرد دستگاه فن کویل

پمپ ، آب سرد یا گرمی که توسط چیلر تولید شده است را به سمت فن کویل هدایت میکند.این آب به لوله ها یا کویل ها رسیده و با عبور از آن ها هوای گرم یا سرد را در محیط جاری میسازد.قطعا خراب شدن فن کویل در زمانی گرما و یا حتی در سرما ، موضوعی عذاب آور است که لازم است تعمیر فن کویل را به افراد با تجربه در این حوزه واگذار نمود.زیرا تعمیر فن کویل کار بسیار حساسی است که با در اختیار گرفتن افراد نااگاه و تازه وارد میتوان خسارات جبران ناپذیری را به دستگاه وارد آورد.
در چه مواقعی نیاز به تعمیر فن کویل داریم
فن کویل نیز مانند هر وسیله دیگری در طول زمان دچار فرسودگی و آسیب میشود و ممکن است به تعمیر و یا سرویس احتیاج پیدا کند.. با اعمال سرویس دوره ای فن کویل احتمال بروز مشکل در سیستم را کاهش خواهید داد.اما در چه مواقعی نیاز به تعمیر فن کویل داریم؟در مواقعی که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت ، میتوانید با ارتباط با کارشناسان ما نسبت به تعمیر فن کویل و یا سرویس آن اقدام نمایید .این موارد عبارتند از :
•    نیاز به نصب فن کویل در ساختمان های جدید الحداث و یا ساختمان هایی که نیاز به نصب فن کویل دارند.
•    در صورت روشن نشدن فن کویل
•    در صورتی که فن کویل گرمایش و یا سرمایش نداشته باشد
•    در زمانی که فن کویل نیاز به سرویس دوره ای داشته باشد .
ایرادات فن کویل که نیاز به تعمیر فن کویل دارند ناشی از چه مورادی هستند
در زمانی که فن کویل دچار اشکال میشود و نمیتواند گرمایش و یا سرمایش مورد نظر شما را به دنبال داشته باشد ، میتواند ناشی از یکی از موارد زیر باشد :
•    اشکال در سیستم مولد سرما یا گرما
•    اشکال در سیستم انتقال حرارت و یا لوله ها
•    اشکال در هوای حبس شده درون کویل ها
•    اشکال در رسوب باقی مانده داخل لوله ها
•    عدم دمش و فعالیت فن
در این زمان بهتر است از افراد با تجربه به منظور تعمیر فن کویل استفاده نمایید .ایران تهویه با در اختیار داشتن افراد متخصص و ماهر در زمینه تعمیر فن کویل میتوانند در این زمینه پاسخگوی نیاز شما هموطنان محترم باشد .
عمده ایرادات و مشکلات فن کویل و راه حل رفع آن ها
با اینکه موتور فن کویل روشن است ، اما جریان هوا ضعیف است : این موضوع ناشی از دو حالت است 1- چرخ فن در محور اشتباه در حال چرخش است 2-چرخ در محور موتور شل شده که لازم است آن را سفت نمایید .
•موتور دچار ایراد شده و جریان هوا قطع یا کاهش پیدا کرده است : این مشکل ناشی از مواردی است چون 1-مشکل از سیم کشی است و یا اتصالات و قطعات موتور شل شده اند 2-مدار کنترل خطا دارد و لازم است تا مدار را اصلاح نمود 3-اگر سوییچ های مجزا کننده خاموش بودند ، خطای تایمر داریم 4-در صورتیکه ترموستات به میزان زیادی داغ شود ، پس از رفه عیب آن ، سیستم را ریست خودکار نمایید .
•هوادهی فن کویل ضعیف است : این موضع میتواند ناشی از موارد مختلفی باشد چون 1-فیلتر فن کویل کثیف شده و نیاز به تعویض فیلتر داریم2-خروجی فن کویل مسدود شده که لازم است تا مقاومت هوا را مورد بررسی قرار داد.3-چرخش در خلاف جهت پیش فرض فن کویل است که لازم است آن را تغییر داد
•گرمایش فن کویل کم است : 1-دمای دیگ بخار یا بویلر را افزایش دهید 2-دمای مناسبی برای محیط را با استفاده از توموستات تنظیم نمایید 3-ممکن است این موضوع ناشی از کاهش سرعت آب در مدرا باشد که لازم است قدرت پمپ و یا گرفتگی در لوله ها را مورد بررسی قرار داد.
•سرمایش فن کویل کم است : 1-ممکن است این موضوع ناشی از قطع شدن سیستم سرمایشی باشد که باید آن را مورد بررسی قرار داد 2-برق قطع شده است 3-در مدرا قطع مشکلی بوجود آمده 4-ممکن است شیر خودکار بسته شده باشد که لازم است عیب کنترل کننده و ولتاژ را تست نمایید 5-تنظیمات ترموستات مورد بررسی قرار گیرد 6-مشکل نشتی از لوله ها بررسی گردد 8-عمل هواگییری از لوله ها انجام شود 9-پمپ آب در گردش ایراد پیدا کرده است که لازم است تا آن را تعویض نمود.

خدمات فنی و تعمیر فن کویل توسط ایران تهویه شامل چه مواردی است

 

خدماتی که توسط گروه متخصصین ایران تهویه در زمینه تعمیر فن کویل ایرائه میگردد شامل موارد زیر میشود:
تعمیر موتور فن کویل
موتور از مهمترین قطعات در سیستم فنی فن کویب میباشد که در صورت خرابی این قطعه از دستکاری توسط افراد نااگاه بطور جد خودداری نمایید .زیرا موتور فن کویل نقش اساسی و کلیدی در نحوه عملکرد دستگاه دارد .لذا توصیه ما به شما عزیزان این است که در صورت مشاهده عیب در موتور فن کویل ، مراتب را با افراد متخصص و کارشناس در حوزه تعمیر فن کویل مطرح نمایید.زیرا در صورتی که موتور شما دچار ایراد گردد ، هزینه نسبتا بالایی را متحمل خواهید شد

تعمیر ترموستات فن کویل
ترموستات در فن کویل ، وظیفه کنترل سیستم را برعهده دارد .در این مورد نیز لازم است تا مشکل در سیستم را توسط یک تعمیر کار حرفه ای رفع نمایید و خودتان اقدام به سرویس و تعمیر فن کویل ننمایید .
نکته : با توجه به اینکه کشورمان در تحریم به سر میبرد ، اکثر قطعات اصلی مانند ترموستات به سختی پیدا میشوند .بنابراین لازم است تا به منظور پیدا نمودن قطعات اصلی با مراکز معتبر مانند ایران تهویه در ارتباط باشید .زیرا در صورتیکه از قطعات غیر اصلی استفاده نمایید ، علاوه بر خرابی های پی در پی این قطعات ، مجبور خواهید بود در مدت زمان کوتاهی نسبت به خرید قطعه دیگری اقدام نمایید که این امر موجب بالا رفتن هزینه های تعمیر دستگاه خواهد گردید .
تعمیر فن کویل ایستاده
متداولترین انواع فن کویل ، فن کویل های ایستاده هستند که یکی از عمده دلایل ایجاد خرابی در این نوع از فن کویل ، استفاده از آن ها در محیط های بسته است که موجب خرابی رادیاتور و یا فن آن میشود.زیرا فن مویل ها نیاز به جریان هوا دارند و در صورتیکه دمای هوا فن کویل بالا رود موجب خرابی دستگاه میشود.
تعمیر فن کویل سقفی
فن کویل های سقفی ، فن کویل هایی هستند که بصورت سقفی و در سقف های کاذب مورد استفاده قرار میگیرندو نسبت به سایر انواع آن ، صدای کمتری دارند.اما به دلیل جانمایی آن ، دسترسی تعمیرکار به آن ها سخت تر از انواع زمینی یا دیواری است .لذا لازم است در صورتیکه فن کویل شما سقفی است ، برای انتخاب تعمیرکار خود ، حساسیت بیشتری به خرج دهید و از محل معتبر تری سرویس مورد نظر خود را دریافت نمایید .
بطور کلی خدمات ایران تهویه در حوزه تعمیر فن کویل عبارتند از :
• تعمیر فن کویل
• سرویس فن کویل
• رفع کد خطا فن کویل
• رفع مشکلات بردی فن کویل
• تعویض ترموستات فن کویل
• راه اندازی سرمایش فن کویل
• راه اندازی گرمایش فن کویل
• اسید شویی مدار فن کویل
• لوله کشی فن کویل
• تعمیر موتور فن کویل
در ادامه به آموزش مختصری در مورد عمده مشکلات فن کویل خواهیم پرداخت :
هواگیری فن کویل
در برخی مواقه سیستم فن کویل شما سالم است و سرمایش و یا گرمایش دلخواه را ندارد.این موضوع ممکن است بر اثر گرفتگی لوله های فن کویل باشد.دلیل دیگر آن که رایج است ، محبوس شدن هوا در داخل لوله های فن کویل است که در این زمان لازم است تا عمل هواگیری صورت پذیرد.
در ساختار فن کویل ها منافذی جهت خروج هوا تعبیه شده که در برخی توسط یک پیچ و در برخی دیگر به وسیله یک شیر دستی عمل هواگیری صورت میپذیرد.
پر واضح است که در فن کویل هایی که شیر تخلیه دارند ، عمل هواگیری آسان تر صورت میپذیرد و نیازی به نیروی متخصص و ابزارهایی مانند آچار و پیچ گوشتی نمیباشد .
اسید شویی فن کویل
به دلیل گردش آب داغ در داخل لوله های فن کویل ، لوله ها به مرور جرم میگیرند که این امر موجب کاهش گرمادهی سیستم میگردد.بنابراین بطور سالیانه لازم است تا فن کویل را اسید شویی نمایید .
دقت داشته باشید که در صورتیکه عمل اسید شویی توسط افراد ناآگاه صورت پذیرد ،موجب میشود علاوه بر جرم های لوله ، محفظه هایی که مانع نشتی از کویل ها میشود نیز دچار خوردگی شوند و سیستم دچار نشتی گردد.این عمل در پی خورده شدن لوله های مسی پدیدار میگردد.
سرویس فیلتر فن کویل
یکی از اجزای فن کویل ها ، فیلتر های تصویه هوا هستند که گرد و غبار موجود در هوا را فیلتر میکنند و لازم است بصورت دوره ای آن ها را شستشو داد و یا تعویض نمود.
در صورتیکه فیلترهای فن کویل شما الیافی باشد ، نمیتوان با استفاده از آب آن ها را شستشو داد .علاوه بر این با هر روشی که آن ها شستشو دهیم ، باز هم به حالت اولیه خود باز نمیگردندبنابراین به دلیل عمر کوتاه مفیدی که دارند ، لازم است تا آن ها را تعویض نمود .در مقابل فیلترهای الیافی ، فیلترهای آلومینیومی هستند که علاوه بر استحکام بیشتر قابلیت شستشو نیز دارند.
توصیه هایی به منظور تمیز نمودن فن کویل
در صورتیکه اصرار دارید تا سرویس فن کویل را خودتان انجام دهید لازم است تا مواردی را مد نظر داشته باشید تا از تحمیل خسارات احتمالی مصون باشید .
پیش از هر نوع اقدامی به منظور سرویس و تعمیر فن کویل ، لازم است تا فن کویل را از پریز برق جدا نمایید .
توجه داشته باشید هرگز بر روی فن کویل مایعات نریزید زیرا موجب خسارت به قطعات مکانیکی و الکتریکی خواهد شد .
جهت تمیز نمودن فن کویل هگز از مواردی چون : بنزین ،گازوئیل ، تینر ، مواد چربی زدا ، مواد سفید کننده و هر نوع مایعی که محتوی اسید است ، استفاده نکنید زیرا موجب خوردگی رنگ دستگاه خواهد شد.
حداکثر دمای آب 40 درجه باشد زیرا در غیر اینصورت قطعات دستگاه دچار تغییر رنگ یا تاب برداشتن خواهند شد.
مزایای استفاده از خدمات ایران تهویه در حوزه تعمیر فن کویل
• کارشناسان ما بصورت شبانه روزی و حتی در روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به نیاز شما هموطنان گرامی میباشند
• کلیه خدمات ارائه شده توسط ایران تهویه در کوتاهترین زمان ممکن و بلافاصله پس از دریافت تماس از جانب مشتریان محترم ارائه خواهد گردید
• امکان ارائه فاکتور قطعات و هزینه های تعمیرات پس از رفع عیوب و سرویس سیستم
• اطتفاده از قطعات اصلی و گارانتی معتبر
• محاسبه هزینه های سرویس و تعمیر فن کویل بر اساس نرخ اتحادیه
دیگر خدمات ایران تهویه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها