سرویس فن کویل

تعمیر فن کویل زمینی و ( سرویس فن کویل )

تعمیر فن کویل سقفی و ( سرویس فن کویل)

تعمیر دینام فن کویل

تعمیر فن کویل کانالی

سرویس فن کویل توسط مهندسین تاسیسات شرکت ایران تهویه با تجربه ای بالا انجام میگیرد . سرویس فن کویل های زمینی و سقفی در محل با دقت بالا جهت بالا بردن بازدهی فن کویل و جلوگیری از خرابی های احتمالی به علت عدم سرویس فن کویل صورت میگیرد.

با اولین تماس میتوانید از خدمات ما بهرمند شوید. در طول جریان سرویس فن کویل اگر قطعه ای خراب باشد و یا احتیاج به تعمیر فن کویل و یا تعمیر موتور فن کویل و … باشد در محل تمامی خدمات با یکسال گارانتی انجام میگیرد.

فن کویل در ایران موارد استفاده متعددی دارد . در بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری برای کنترل دما از فن کویل استفاده میشود. در ساختمان های مسکونی که قیمت خانه ها بسیار بالا میباشد برای از بین نبردن فضا برای کانال کشی از فن کویل استفاده میشود. فن کویل ها برخلاف دیگر دستگاها احتیاجی به کانال کشی ندارند.

سرویس فن کویل2

شستشوی و سرویس فیلتر فن کویل

فن کویل ها بعد از گذشت مدت زمانی احتیاج به سرویس پیدا خواهند کرد. به این دلیل که قطعات فن کویل هم گرد و خاک را در خود جذب میکند و هم احتیاج به روغن کاری دارد احتیاج به سرویس مداوم دارند. برای سرویس فن کویل ابتدا باید از فیلتر های آن شروع کرد. شستشوی مداوم فیلتر فن کویل هم باعث باد دهی بهتر و هم جلوگیری از فشار بر روی دینام فن کویل خواهد شد. زمانی که دینام فن کویل شروع به کار میکند پروانه ها هوا را از زیر فن کویل میکشند و هوا پس از عبور از فن کویل به داخل حلزونی پروانه ها میرود به همین دلیل است که فیلتر ها بیشترین احتیاج به شستشو را دارند .

 

سرویس فن کویل با روغن کاری دینام فن کویل

یکی دیگر از مورد مهم در سرویس فن کویل روغن کاری صحیح می باشد. روغن کاری را تمامی افراد بلد هستند ولی خواندن این مطلب باعث میشود شما بتوانید عمل روغن کاری را صحیح انجام دهید. در برخی موارد روغن کاری موتور فن کویل باعث میشود آسیب جدیتری به موتور فن کویل برساند . موتور فن کویل به دلیل کارکرد زیاد گردو خاک و کثیفی را در حدید داخل خود جمع میکند. شما زمانی که اقدام به روغن کاری میکنید در صورتی که موتور فن کویل را به خوبی تمیز نکنید این کثیفی توسط روغن به داخل بوش های موتور فن کویل خواهد رفت و موتور فن کویل بعد از مدتی قفل میکند. به همین دلیل است که بعد از سرویس فن کویل توسط افراد ناشی موتور فن کویل دیگر کار نمیکند.

سرویس فن کویل

روغن کاری فن دینام فن کویل

سرویس فن کویل با اسید شویی

یکی از مواردی که فن کویل ها دچار ایراد میشوند این است که باد فن کویل دارای دمای مناسبی نمیباشد . در این صورت دو حالت وجود دارد .اول این که داخل کویل فن کویل هوا گرفته باشد که با هواگیری این موضوع کاملا برطرف میشود . مورد دوم این است که فن کویل دارای طول عمر بالا میباشد که داخل لوله های کویل فن کویل دچار گرفتگی شده اند .این رسوب در باید از بین برود تا مسیر جریان آب باز شود . برای این کار از اسید استفاده میشود . یک کار بسیار تخصصی که باید سرویسکار فن کویل دارای تخصص بالایی باشد . برای رسوب گیری فن کویل اول تعمیرکار باید وضعیت لوله ها را بررسی کند . مواقعی است که این رسوب در بعضی نقاط کویل باعث آب بندی لوله ها شده و با اسید شویی این لوله های مسی از آب بندی خارج مشود و کویل شروع به آب دادن میکند . در صورتی که کویل کاملا سالم باشد و فقط احتیاج به اسیدشویی باشد آن موقع با بازکردن کویل فن کویل تعمیرکار به وسیله پمپ مخصوص اقدام به اسیدشویی و جرم زدایی میکند.

سرویس فن کویل مرحله دینام فن کویل

در بعضی از موارد سرویسکاران برای هنگام سرویس فن کویل توجهی به دینام فن کویل نمیکنند . دینام فن کویل هم مانند تمامی اجزا فن کویل احتیاج به سرویس کردن دارد . برای سرویس دینام فن کویل زمان زیادی لازم است و تخصص سرویسکار در این زمینه باید بالا باشد تا باعث سوختن و یا خرابی بیشتر دینام فن کویل نشود.

سرویس فن کویل مرحله شستشوی پروانه ها

یکی از بیشترین مرکز آلودگی بعد از فیلتر فن کویل پروانه های فن کویل می باشد . پروانه ها که محل به حرکت درآوردن جریان هوا میشوند ابتدا باید از فن کویل جدا شوند . بعد از جداسازی پروانه ها ابتدا با آب داغ شروع به شستشوی آنها کرد . بعد از شستشو باید لنگی احتمالی پروانه ها را گرفت . پروانه ها اغلب از جنس آلمینیوم نرم هستند و با ضربه ای کوچک از بالانس خارج شده و باعث میشوند فن کویل شروع به صدا دادن کند . بعد از مدتی این لنگ زدن پروانه باعث از بین رفتن موتور فن کویل خواهد شد.