علف زن (علف تراش)


علف زن یا علف تراش امروزه به یکی از پرکاربردترین مواردی تبدیل شده که در امر کشاورزی از آن استفاده میکنند و به مرور جایگزین مواردی چون قیچی ،داس ،اره و … شده است .دستگاه علف زن (علف تراش) دستگاهی با کارایی بالا است که موجب افزایش راندمان کاری و بالا بردن سرعت عمل در حوزه از بین بردن علف های هرز میگردد.

انواع علف زن (علف تراش)

اگر بگوییم صدها مدل از علف زن در دنیا وجود دارد ،اغراق نکرده ایم.این موارد شامل انواع علف زن برقی ، علف زن بنزینی ، علف زن شارژی ، علف زن پشتی ، علف زن دوشی بنزینی میگردد.اما به تمامی این موارد علف زن یا علف تراش اتلاق میگردد.

انواع علف زن (علف تراش)

اگر بگوییم صدها مدل از علف زن در دنیا وجود دارد ،اغراق نکرده ایم.این موارد شامل انواع علف زن برقی ، علف زن بنزینی ، علف زن شارژی ، علف زن پشتی ، علف زن دوشی بنزینی میگردد.اما به تمامی این موارد علف زن یا علف تراش اتلاق میگردد.

برندهای انواع علف زن ( علف تراش )

سازندگان دستگاه علف تراش بسیار هستند که برخی از آن ها به دلیل شهرت پیشین خود بیشتر معروف شده اند .بنابراین نام برند دستگاه در صورتی که معروف باشد دلیلی بر ناکارامدی دیگر برند ها نمیگردد.

از این موارد میتوان به برندهای هیوندای ، اینهل ، علف زن بنزینی knc ، علف زن پشتی knc ،علف زن بنزینی اشتیل ، علف زن چهار زمانه یا چند کاره هیوندای ، و … اشاره نمود.

بنابراین پیش از خاقدام به خرید یک دستگاه علف زن ( علف تراش ) لازم است تا برند مورد نظرتان را مشخص نمایید .

قیمت انواع علف زن


هزینه تمام شده یک دستگاه علف زن بستگی به المان های بسیاری دارد که این موارد عبارتند از :

 • کشور تولید کننده دستگاه علف زن
 • برند تولید کننده
 • نوع موتور علف زن ( بنزینی ، برقی یا شارژی )
 • تیغه های علف زن
 • و …

موارد ذکر شده در بالا همگی بر روی قیمت دستگاه علف زن تاثیر گذار هستند.بنابراین لازم است پیش از اقدام به خرید ابتدا میزان کار خود و سپس میزان بودجه مورد نظرتان را مشخص نمایید تا انتخاب هدف دار تری داشته باشید.

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید

بررسی انواع علف زن (علف تراش)


انواع علف زن ها عبارتند از :

 • علف زن بنزینی
 • علف زن برقی

مهمترین عنصر تاثیر گذار در انتخاب نوع یک علف تراش ، موتور آن است که میتواند برقی و یا بنزینی باشد.

نوع دیگر علف زن ، علف زن شارژی است که این نوع نیز در دسته علف زن های برقی قرار میگیرد با این تفاوت که از باتری لیتیومی به عنوان منبع تغذیه خود استفاده میکند.این نوع در مصارف خانگی و سبک تر مورد استفاده است.بنابراین اگر میزان مصرف شما سبک است و در حد مصرف خانگی و کوتاه مدت است ، این نوع از علف زن بهترین انتخاب برای شما است .

دیگر انواع علف زن ،علف زن بنزینی است .در واقع برترین نوع علف زن ، علف زن بنزینی است که خود از دو نوع تشکیل شده است .

 • علف زن بنزینی دوشی
 • علف زن بنزینی پشتی

در علف زن بنزینی ، یک موتور 4 زمانه تعبیه شده است .این موضوع علاوه بر اینکه کارایی دستگاه را بالا میبرد ،در صورت خرابی ، هزینه کمتری را به مالک دستگاه وارد میکنند.

نکته : علف زن های بنزینی محدودیتی در طی مسافت مورد نظر ندارند.این در حالی است که در علف زن های برقی به دلیل الزام وصل دستگاه به برق ، دایره حرکتی محدود تری خواهید داشت.

موضوع دیگری که در انتخاب یک علف زن ،تاثیر گذار است ، میزان صدای تولید دستگاه است .در علف زن های بنزینی ، صدای تولیدی دستگاه بیشتر از انواع برقی آن است .علاوه بر آن میزان آلودگی محیزی علف زن های برقی ، بیش از انواع برقی آن است .

علف-زن-(علف-تراش)

اجزای تشکیل دهنده یک علف تراش


موتور : اصلی ترین جزء یک دستگاه علف زن ، موتور است که در دو مدل برقی و بنزینی از قدرت 5/1 تا 3 اسب بخار ، متغیر است .موتورهای علف زن های برقی همانگونه که در بالاتر نیز عنوان شد دو زمانه و چهار زمانه هستند.

دسته : نقش کنرل کننده دستگاه را بر عهده داشته و انواع تک دسته ، حلقه ای و دوچرخه ای را شامل میگردند.

تیغه : تیغه های یک علف زن جهت بکارگیری دستگاه در امر : هرس ، برش ، درو و یا اصلاح گیاهان به کار میرود و انواع مختلفی چون دو پره ، سه پره ، چهار پره ، هشت پره و با دندانه هایی از 36 تا 100 دندانه را شامل میگردند.

میل یا لوله واسط : این جزء از دستگاه با توجه به نوع دستگاه علف زن اعم از دوشی و پشتی متغیر است .

دیگر خدمات ایران تهویه

 • موتور برق پنتاکس

 • موتور برق

 • موتور پمپ

بررسی انواع علف زن (علف تراش)


معیارهای انتخاب یک علف زن

 • معیارهای مختلفی برای خرید یک علف زن وجود دارد من جمله :
 • مساحت باغ یا زمین مورد نظر
 • کیفیت و کارایی دستگاه علف زن
 • قدرت دستگاه
 • میزان صدای تولید توسط دستگاه
 • قطعات یدکی و خدمات پس از فروش دستگاه علف زن
 • میزان بودجه مورد نظر

از کجا یک علف زن ( علف تراش ) مناسب بخریم؟


امروزه با توجه به مشغله های زیاد و تمایل افراد به خرید های آنلاین و غیر حضوری ، بسترهای فروش آنلاین گسترش زیادی داشته اند.بنابراین یکی از متناسب ترین گزینه های پیش رو ،استفاده از وبسایت های آنلاین است .

مزیت خرید اینترنتی علف زن ، نسبت به خرید حضوری این است که میتوان از نظرات دیگر خریداران استفاده نمود و همین موضوع راهنمای بسیار خوبی است برای خرید یک محصول.

بر اساس تجربه خریدان ، کاربرانی که سایت ایران تهویه را انتخاب نموده اند ، علاوه بر خرید محصولی با کیفیت و با برچسب اصالت ، از تخفیف های بسیار این سایت نیز بهره مند شده اند.

در صورت نیاز به مشاوره ، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

انواع علف زن (علف تراش)


محصولی منطبق با انتخاب شما یافت نشد.

محصولات مرتبط


محصولی منطبق با انتخاب شما یافت نشد.

تماس بگیرید