فن کویل زمینی

فن کویل زمینی، در گذشته یکی از رایج ترین فن کویل های مورد استفاده در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی بوده است. این مدل قابلیت نصب آسان با هزینه نگهداری پایین و تمام ویژگی های دیگر فن کویل ها را دارد. فن کویل زمینی در فضای داخلی ساختمان و به صورت روکار نصب می شود و مساحت قابل توجهی را باید به آن اختصاص داد.

فن کویل دیواری

فن کویل دیواری، شباهت زیادی به اسپیلت ها دارند. اما فرق آن در عملکرد و وجود لوله های مسی در فن کویل دیواری با قطر بیشتر است. با توجه به نصب شدن این نوع از فن کویل بر روی دیوار انتخاب مناسبی برای فضاهای کوچک است. نصب و سرویس فن کویل دیواری آسان است و نسبت به مدل های دیگر هزینه نسبتا بالایی دارد.

فن کویل سقفی

فن کویل سقفی، یکی از پرکاربرد ترین مدل های فن کویل است و در دو مدل فن کویل سقفی توکار و فن کویل سقفی روکار تولید می شود. در مدل اول یعنی فن کویل سقفی توکار به دلیل توکار بودن هیچ فضایی را درگیر نمی کند و در میان مدل های دیگر از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. به طور معمول بالای ورودی ها و زیر سقف کاذب نصب می شود. کم صدا بودن فن کویل سقفی، از جمله ویژگی های قابل توجه آن است. در مدل، فن کویل سقفی روکار، دستگاه داخل یک کابین و بر روی سقف نصب می شود.

فن کویل کانالی

فن کویل کانالی، یک مدل فن کویل سقفی توکار است که از طریق کانال هوا را وارد و خارج می کند. فن کویل کانالی قدرت پرتاب باد زیاد و قوی دارد و به همین دلیل استفاده از آن در فضاهای وسیع رایج است. ویژگی بارز فن کویل کانالی استفاده از هوای تازه است و همچون دیگر مدل های فن کویل سقفی زیر سقف کاذب نصب می شود.

فن کویل کاستی

فن کویل کاستی، یکی از مدل های محبوب فن کویل است چرا که علاوه بر پوشش یک طرفه قابلیت پوشش چهار طرفه فضا را نیز دارد. نصب فن کویل کاستی در سقف کاذب است و تقریبا چهل سانتی متر از فضای داخلی سقف را درگیر می کند و معمولا وسط سقف قرار می گیرد. فن کویل کاستی از نظر زیبایی عموما در فضاهای مسکونی استفاده نمی شود. در این دستگاه “هوادهی” از طریق دریچه های جانبی و “هواگیری” از طریق شبکه مرکزی یا پنجره انجام می شود.